Kuchnia robocza…kuchnia na pokaz…

Kiedy byłam nastolatką odwiedziłam mojego kolegę,  w jego pięknym dużym rodzinnym domu. Kiedy weszłam do kuchni byłam bardzo zaskoczona, ponieważ była wyposażona w ciemne drewniane stylowe meble i było w niej bardzo czysto, tak jakby nikt tu nic nie robił. Okazało się, że tak jest… w piwnicy, owi gospodarze posiadali drugą kuchnię tzw. „roboczą”. Tam panował ogólny rozgardiasz kuchenny jak to zwykle bywa w kuchni gdzie się gotuje i spożywa posiłki. Meble były „zwyczajne”, duży stół i telewizor. Nie miałam wtedy śmiałości zapytać gospodarzy dlaczego mają dwie kuchnie. Było to dla mnie wtedy bardzo dziwne zjawisko.

Po latach kiedy byłam już dorosła spotkałam się z tą sytuacją po raz drugi u rodziców moich znajomych. Kuchnia połączona z salonem i jadalnią piękna nowoczesna, czyściutka (jak nowa), kuchnia „robocza” stare szafki „komunistyczne”.  Wtedy już byłam trochę śmielsza i spytałam „skąd taki pomysł na dwie kuchnie?” odpowiedź mnie trochę zaskoczyła „ a po co goście mają widzieć bałagan w kuchni…” ta odpowiedź również mnie zaskoczyła.

Nigdy więcej w mojej karierze zawodowej nie spotkałam się z takim pomysłem i sama też nigdy takiego rozwiązania nie proponowałam.

Czy ktoś w Was ma dwie kuchnie w domu? Skąd taki pomysł? Wady i zalety takiego rozwiązania?

Czy chcielibyście mieć w domu takie rozwiązanie? Bo ja nie…

Ciekawa jestem co o tym sadzicie, piszcie.

One Comment

  1. Mam jedną kuchnię bardzo funkcjonalną i łatwo w niej utrzymać czystość i porządek bo została wykonana z dobrych materiałów.Została zaprojektowana i dostosowana do moich potrzeb .Bardzo lubię tę przestrzeń w moim domu choć pomieszczenie jest raczej małe to jest to serce domu spędzam sporo czasu w kuchni gotuje i piekę naprawde lubię to robić. Jestem mega zadowolona i nic bym w niej nie zmieniła. A jestem wymagającym klientem choćby z uwagi na to że poruszam się przy pomocy wózka więc moje wymagania są troszkę inne. Uważam że dom to nie muzeum gdzie wszystko ma być lśniące i najlepiej nie używane dom to miejsce gdzie wszyscy mają czuć się dobrze lubię spędzać czas z córką w kuchni gotujemy pieczemy popijając herbatkę .🙂

Leave a Reply